Produkte > SIEMENS > LCE00C103208A
LCE00C103208A
LCE00C103208A Siemens
f70e03cbcd13e30466e5c0bde47b246db8d385ab.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,1NC,3N
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 200 ~ 208VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 4PST-3NO/1NC (3 Form A, 1 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max