Produkte > SIEMENS > LCE00C201120A
LCE00C201120A
LCE00C201120A Siemens
6cd2c2a8e98c5ade5a23e60dd632380b066da838.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,2NC,1N
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 115 ~ 120VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-1NO/2NC (1 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max