Produkte > SIEMENS > LCE00C201240A
LCE00C201240A
LCE00C201240A Siemens
330c8e27e7cb064dd872de62e41618b54cee5012.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,2NC,1N
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 230 ~ 240VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-1NO/2NC (1 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max