Produkte > SIEMENS > LCE00C206480A
LCE00C206480A
LCE00C206480A Siemens
e1ea1b1af18634a30ab559831cb68c1bb3440406.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,2NC,6N
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 460 ~ 480VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 8PST-6NO/2NC (6 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max