Produkte > SIEMENS > LCE00C207120A
LCE00C207120A
LCE00C207120A Siemens
3478603ab03e8d1a35cf87dfe9d28624f5aceca4.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,2NC,7N
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 115 ~ 120VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 9PST-7NO/2NC (7 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max