Produkte > SIEMENS > LCE00C207277A
LCE00C207277A
LCE00C207277A Siemens
a0dc8b52e4286ae6a9be29d52ee030e9417a8ffc.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,2NC,7N
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 277VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 9PST-7NO/2NC (7 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 235.5 VAC