Produkte > SIEMENS > LCE00C301120A
LCE00C301120A
LCE00C301120A Siemens
e09ed5e18b5a9aad1bcfa96af60e47aac04acdec.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,3NC,1N
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 115 ~ 120VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 4PST-1NO/3NC (1 Form A, 3 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max