Produkte > SIEMENS > LCE00C302120A
LCE00C302120A
LCE00C302120A Siemens
cf0eb245870dae564c00d433067d248dca5f42be.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,3NC,2N
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 115 ~ 120VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 5PST-2NO/3NC (2 Form A, 3 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max