Produkte > SIEMENS > LCE00C305277A
LCE00C305277A
LCE00C305277A Siemens
4d3c30c921c71d4c7f10ba2ee287016ca0f352e7.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,3NC,5N
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 277VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 8PST-5NO/3NC (5 Form A, 3 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 235.5 VAC