Produkte > SIEMENS > LCE00C306347A
LCE00C306347A
LCE00C306347A Siemens
61e8f20d8802460f421b5f5cedff2e6ee0ca741f.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,3NC,6N
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 347VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 9PST-6NO/3NC (6 Form A, 3 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 295 VAC