Produkte > SIEMENS > LCE00C400240A
LCE00C400240A
LCE00C400240A Siemens
5b535140e866d7009fb2cea408c3e44a9fe2a27c.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,4NC,0N
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 230 ~ 240VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 4PST-NC (4 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LCE00C400240A Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,4NC,0N, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 230 ~ 240VAC, Operating Temperature: -25°C ~ 40°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 4PST-NC (4 Form B), Contact Rating (Current): 30 A, Switching Voltage: 600VAC - Max.