Produkte > SIEMENS > LCE00C403240A
LCE00C403240A
LCE00C403240A Siemens
5270a5018125ac95b246cca15f1a44d1caafcd95.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,4NC,3N
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 230 ~ 240VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 7PST-3NO/4NC (3 Form A, 4 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max