Produkte > SIEMENS > LCE00C404208A
LCE00C404208A
LCE00C404208A Siemens
52c288bf79bd705f77108e0465f252d3eee599c6.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,4NC,4N
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 200 ~ 208VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 8PST-4NO/4NC (4 Form A, 4 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max