Produkte > SIEMENS > LCE00C405277A
LCE00C405277A
LCE00C405277A Siemens
f6fb31a6542918cf4cbcd07db0c1646cd19d91ba.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,4NC,5N
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 277VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 9PST-5NO/4NC (5 Form A, 4 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 235.5 VAC