Produkte > SIEMENS > LCE00C406277A
LCE00C406277A
LCE00C406277A Siemens
3643a7fd4239b1ab81ee7deee0968cc12aba8bcd.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,4NC,6N
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 277VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 10PST-6NO/4NC (6 Form A, 4 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 235.5 VAC