Produkte > SIEMENS > LCE00C407480A
LCE00C407480A
LCE00C407480A Siemens
6785780c497f5b645fbb884744d532a3d5219ea6.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,4NC,7N
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 460 ~ 480VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 11PST-7NO/4NC (7 Form A, 4 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max