Produkte > SIEMENS > LCE00C501277A
LCE00C501277A
LCE00C501277A Siemens
74098ea2dc2890392bd59521a542850301c006e5.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,5NC,1N
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 277VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 6PST-1NO/5NC (1 Form A, 5 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 235.5 VAC