Produkte > SIEMENS > LCE00C502480A
LCE00C502480A
LCE00C502480A Siemens
6e39fbc908773bffffd3a1c76d32f807b54365ac.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,5NC,2N
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 460 ~ 480VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 7PST-2NO/5NC (2 Form A, 5 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max