Produkte > SIEMENS > LCE00C702208A
LCE00C702208A
LCE00C702208A Siemens
f26e0b5acce27b8cea9db4aaee37d6747fa1e9ce.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,7NC,2N
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 200 ~ 208VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 9PST-2NO/7NC (2 Form A, 7 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max