Produkte > SIEMENS > LCE01C011277A
LCE01C011277A
LCE01C011277A Siemens
7cbebe1407e6de46019be2625a9d64992c9e667b.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,0NC,11NO
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 277VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 11PST-NO (11 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 235.5 VAC