Produkte > SIEMENS > LCE01C106277A
LCE01C106277A
LCE01C106277A Siemens
f91cb8f0647671c90feb20a0438946c16bcf9c3e.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,1NC,6NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 277VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 7PST-6NO/1NC (6 Form A, 1 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 235.5 VAC