Produkte > SIEMENS > LCE01C109208A
LCE01C109208A
LCE01C109208A Siemens
1b2c1fde9d2b2963caadd75d22358ccbed3a6a45.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,1NC,9NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 200 ~ 208VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 10PST-9NO/1NC (9 Form A, 1 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max