Produkte > SIEMENS > LCE01C110240A
LCE01C110240A
LCE01C110240A Siemens
c52cfe0d11bd515bf4954f80af16d616821b66c4.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,1NC,10NO
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 230 ~ 240VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 11PST-10NO/1NC (10 Form A, 1 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max