Produkte > SIEMENS > LCE01C201240A
LCE01C201240A
LCE01C201240A Siemens
35167d84b70dfacd71ec65f4971b47cb6d1be6a2.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,2NC,1NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 230 ~ 240VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-1NO/2NC (1 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max