Produkte > SIEMENS > LCE01C201347A
LCE01C201347A
LCE01C201347A Siemens
fa11dfeba4ac5d2749fbec81450f681f86395173.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,2NC,1NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 347VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-1NO/2NC (1 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 295 VAC