Produkte > SIEMENS > LCE01C202347A
LCE01C202347A
LCE01C202347A Siemens
6183a19ab2946a35628a345146617cfb049f6e02.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,2NC,2NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 347VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 4PST-2NO/2NC (2 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 295 VAC