Produkte > SIEMENS > LCE01C204024A
LCE01C204024A
LCE01C204024A Siemens
b1cd9c962b3bca56e3293a1dd85d251177b00da7.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,2NC,4NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 24VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 6PST-4NO/2NC (4 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 20.4 VAC