Produkte > SIEMENS > LCE01C205120A
LCE01C205120A
LCE01C205120A Siemens
f7b50f1018f33548e3a32b8822b6b7dc8d052db6.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,2NC,5NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 115 ~ 120VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 7PST-5NO/2NC (5 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max