Produkte > SIEMENS > LCE01C206208A
LCE01C206208A
LCE01C206208A Siemens
3ea1fa7c30d03cb3ce1dbc2a7bd05492a1d16ceb.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,2NC,6NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 200 ~ 208VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 8PST-6NO/2NC (6 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max