Produkte > SIEMENS > LCE01C207120A
LCE01C207120A
LCE01C207120A Siemens
2bd4fefee065faef15eba9a88410b203e413b169.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,2NC,7NO,
Packaging: Box
Features: Auxiliary Contacts
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 115 ~ 120VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 9PST-7NO/2NC (7 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max