Produkte > SIEMENS > LCE01C207277A
LCE01C207277A
LCE01C207277A Siemens
55f37fd3489ab45f7fad306d2d734a5fa11f11b4.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,2NC,7NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 277VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 9PST-7NO/2NC (7 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 235.5 VAC