Produkte > SIEMENS > LCE01C208240A
LCE01C208240A
LCE01C208240A Siemens
d8f361c7939d464a1a030a8ee50a8588ad6b58e0.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,2NC,8NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 230 ~ 240VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 10PST-8NO/2NC (8 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max