Produkte > SIEMENS > LCE01C209208A
LCE01C209208A
LCE01C209208A Siemens
2fff2c055e2d80712e58df487c03923a697b85eb.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,2NC,9NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 200 ~ 208VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 11PST-9NO/2NC (9 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max