Produkte > SIEMENS > LCE01C209480A
LCE01C209480A
LCE01C209480A Siemens
3e53d991b87c8cf5d7ce200cdf178b36ed79c62d.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,2NC,9NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 460 ~ 480VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 11PST-9NO/2NC (9 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max