Produkte > SIEMENS > LCE01C210240A
LCE01C210240A
LCE01C210240A Siemens
ea37fa79612907d3be63b7526a97c0ed02411a3e.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,2NC,10NO
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 230 ~ 240VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 13PST-11NO/2NC (11 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max