Produkte > SIEMENS > LCE01C210347A
LCE01C210347A
LCE01C210347A Siemens
acb7e7e3f9648a46b9a10fbf74e8f03ffcd49467.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,2NC,10NO
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 347VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 13PST-11NO/2NC (11 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 295 VAC