Produkte > SIEMENS > LCE01C305208A
LCE01C305208A
LCE01C305208A Siemens
bf38243b391230ebdccfcfa06cf15ce810f37821.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,3NC,5NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 200 ~ 208VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 8PST-5NO/3NC (5 Form A, 3 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max