Produkte > SIEMENS > LCE01C306208A
LCE01C306208A
LCE01C306208A Siemens
d8c0ca8ffe3041e500d052ec3f35f28f5d344c24.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,3NC,6NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 200 ~ 208VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 9PST-6NO/3NC (6 Form A, 3 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max