Produkte > SIEMENS > LCE01C401120A
LCE01C401120A
LCE01C401120A Siemens
de532f38d7d29487e4c58e9daabcd2f2baaff4f7.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,4NC,1NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 115 ~ 120VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 5PST-1NO/4NC (1 Form A, 4 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max