Produkte > SIEMENS > LCE01C402120A
LCE01C402120A
LCE01C402120A Siemens
2d2a2a8d87d1d93fd3d40cdfbafba3e57d8e8eb4.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,4NC,2NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 115 ~ 120VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 6PST-2NO/4NC (2 Form A, 4 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max