Produkte > SIEMENS > LCE01C403277A
LCE01C403277A
LCE01C403277A Siemens
4a768f2cfa7b19dccff2e602e08be512d0dad4ab.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,4NC,3NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 277VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 7PST-3NO/4NC (3 Form A, 4 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 235.5 VAC