Produkte > SIEMENS > LCE01C404208A
LCE01C404208A
LCE01C404208A Siemens
ba5e50b7d9a785640b591e01fa6ca565fe754e27.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,4NC,4NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 200 ~ 208VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 8PST-4NO/4NC (4 Form A, 4 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max