Produkte > SIEMENS > LCE01C404347A
LCE01C404347A
LCE01C404347A Siemens
21d3524d3e29b52d12a8be0e0ebbb119b9026fc2.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,4NC,4NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 347VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 8PST-4NO/4NC (4 Form A, 4 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 295 VAC