Produkte > SIEMENS > LCE01C405208A
LCE01C405208A
LCE01C405208A Siemens
12740f164fd435dad382f159257eb36b4951a5a6.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,4NC,5NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 200 ~ 208VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 9PST-5NO/4NC (5 Form A, 4 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max