Produkte > SIEMENS > LCE01C405277A
LCE01C405277A
LCE01C405277A Siemens
7c41c8ec2ed13582f4c23c93e4849274a1a7af5a.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,4NC,5NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 277VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 9PST-5NO/4NC (5 Form A, 4 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 235.5 VAC