Produkte > SIEMENS > LCE01C405480A
LCE01C405480A
LCE01C405480A Siemens
a710a1bb7266a92b0ac4d7eb3655b2d92f7892d3.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,4NC,5NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 460 ~ 480VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 9PST-5NO/4NC (5 Form A, 4 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max