Produkte > SIEMENS > LCE01C406208A
LCE01C406208A
LCE01C406208A Siemens
3a3137474aafa242cdd3055c5aa22ec073c653b5.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,4NC,6NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 200 ~ 208VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 10PST-6NO/4NC (6 Form A, 4 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max