Produkte > SIEMENS > LCE01C406277A
LCE01C406277A
LCE01C406277A Siemens
9e15e5631d77d8c78de577e0142c9cc87bc670e2.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,4NC,6NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 277VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 10PST-6NO/4NC (6 Form A, 4 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 235.5 VAC