Produkte > SIEMENS > LCE01C407240A
LCE01C407240A
LCE01C407240A Siemens
47012bb86716db2049420650a86011429deca4b5.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,4NC,7NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 230 ~ 240VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 11PST-7NO/4NC (7 Form A, 4 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max