Produkte > SIEMENS > LCE01C504208A
LCE01C504208A
LCE01C504208A Siemens
146882e566f4b74eff78685c506d49bf3c042ecc.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,5NC,4NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 200 ~ 208VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 9PST-4NO/5NC (4 Form A, 5 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max